Zenekedvelők Kórusa

A kórus 1994. április 11-én alakult meg a Zenekedvelők Egyesületének fenntartásában. Az egyesület biztosítja a Zenekedvelők Kórusának működését.

14 év felett, korhatár nélkül gyűjti össze az énekelni szerető fiatalokat, felnőtteket. Különösen azoknak a fiataloknak nyújt lehetőséget, kultúrált szórakozást, művelődést, akik olyan iskolában tanulnak, ahol nincs énekoktatás, kórusmunka. Az egyesület tagjai között többen hangszeren játszanak. A kórusmunka lehetőséget biztosít énektanároknak kórusvezetői tapasztalatszerzésre, vezénylési gyakorlatra. A kórus tagjai  az egyesület tagjaként segítik, szervezik az egyesület célkitűzéseiben megfogalmazott programokat.

A kórus szívesen énekel valamennyi zenei korszak műveiből. Műsorunkon egyházi és világi művek egyaránt szerepelnek. A város és a megye ünnepi alkalmainak állandó szereplői, évente 10-14 hangversennyel, fellépéssel. 2000-ben a kórus részt vett az Országos Minősítő Hangversenyen, melyen a legmagasabb kategóriát, a Hangversenykórus minősítést kapta.

Hazai és külföldi kórusokkal szívesen tartjuk a kapcsolatot. Együtt koncertezünk, találkozókat szervezünk. Ezzel folyamatos feladatot vállalunk, másoktól tapasztalatokat szerzünk, a kórust nemes célok elérésére ösztönözzük. Baráti kapcsolatot tartunk Marcali, Barcs, Nagyatád, Balatonlelle, Pécs, Szigetvár , Sárbogárd, Keszthely városok kórusaival és a budapesti Vásárhelyi Zoltán Férfikarral.

Szívesen megyünk a megye és a megyén kívüli falvakba énekelni, szakmai segítséget adni.

Hagyományos koncertjeink, szakmai segítségadás. (Kaposszerdahely, Jákó, Beleg, Taszár, Csököly, Zics, Zselickislak, Büsü, Igal,

Hazai szerepléseken kívül több külföldi országban is énekelt a kórus:

• 1995-ben Szlovákiában,
  • 1997-ben Erdélyben, Marosvásárhelyen, Székelyudvarhelyen és Székelykeresztúron.
  • 1999-ben Németországban, a Bonndorfi Nemzetközi Kórusfesztiválon a legjobb kórus minősítést kapta.
  • 2005. Prága,
  • 2007. Görögország, Nei Pori